Wysoka jakość usługi prawne w Polsce? Swoją wiedzą na temat prawnych aspektów m.in. rozwodu i alimentów dzielimy się w poszczególnych zakładkach naszej strony internetowej. Zajmujemy się także sprawami z zakresu prawa cywilnego, w tym przede wszystkim o zasiedzenie. Nasza Kancelaria świadczy również pomoc prawną w sprawach karnych. Do każdej sprawy przygotowujemy precyzyjną strategię. Wspieramy Klientów na wszystkich etapach postępowania sądowego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, a także przed Sądami Rejonowymi w Gdyni, Sopocie, Gdańsku i Wejherowie. Widzieć dodatkowy detale na tej stronie o adwokat gdynia.
Trzeba pamiętać, że wyrok w sprawie rozwodowej ponosi za sobą bardzo daleko idące konsekwencje. W wielu przypadkach dochodzi do obciążenia stron obowiązkiem alimentacyjnym na całe życie. Procesu rozwodowego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Istotne jest, aby nad interesami stron czuwała osoba, która zajmuje się tego typu sprawami na co dzień. W szczególności wtedy, kiedy nasz przeciwnik procesowy korzysta z pomocy pełnomocnika. Adwokaci wiedzą, z jakich instrumentów procesowych korzystać, aby zabezpieczyć interesy swoich Klientów. Ta wiedza jest niezbędna zwłaszcza w obecnym stanie prawnym, w którym procesy sądowe są niezwykle sformalizowane. Bez wiedzy procesowej można przegrać sprawę pomimo tego, że w rzeczywistości ma się rację. Adwokat wie także kiedy złożyć odpowiedni wniosek procesowy i w jakim czasie należy to zrobić.
Co to jest ubezwłasnowolnienie? Ubezwłasnowolnić można osobę, która ukończyła 13 lat i wskutek choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, nie jest w stanie kierować swoim postępowaniem. Wówczas wnosi się o ubezwłasnowolnienie całkowite, bądź też ubezwłasnowolnienie częściowe, gdy osoba potrzebuje tylko pomocy do prowadzenia swoich spraw. Dla ubezwłasnowolnionego całkowicie ustanawia się opiekuna, a dla ubezwłasnowolnionego częściowo ustanawia się kuratora.
Co to jest zachowek? Zachowek jest instytucją przewidzianą w Kodeksie cywilnym, która ma na celu ochronę najbliższych zmarłego. Zachowek jest rekompensatą, która przysługuje osobie, która została pozbawiona przez zmarłego spadku. Stanowi niejako kompromis pomiędzy zagwarantowaną spadkodawcy swobodą rozdysponowania majątku na wypadek śmierci, a prawem bliskich do partycypowania (w określonym zakresie) w majątku zmarłego członka ich rodziny. Zachowek stanowi ułamek wartości udziału spadkowego, który przypadłby uprawnionemu do zachowku, gdyby spadkodawca w testamencie nie zapisał majątku komuś innemu.
Podatek od sprzedaży nieruchomości. Ile trzeba czekać ze sprzedażą mieszkania, aby uniknąć podatku? Od 1 stycznia 2019 r. zdecydowana większość właścicieli, którzy odziedziczyli mieszkanie lub działkę nie musi czekać 5 lat, by sprzedać nieruchomość i uniknąć obowiązku zapłaty podatku. Od początku 2019 r. pięcioletni okres, po upływie którego można sprzedać nieruchomość bez konieczności zapłaty podatku dochodowego, liczy się od daty jej nabycia lub wybudowania przez zmarłego spadkodawcę, a nie od dnia jego śmierci. Czytać dodatkowy informacje na tej stronie o https://czaplewski-kancelaria.pl/.